Kącik Zabaw dla dzieci w salonie – jak sprawić by był funkcjonalny ?

Twoje dziecko ma własny pokój, ale wciąż większość zabawek znajduje się w salonie? Nie musisz z tym walczyć. Warto pomyśleć nad aranżacją wspólnej przestrzeni, aby znaleźć miejsce na kącik zabaw w pokoju dziennym. Jak stworzyć idealne miejsce do zabawy? Podpowiadamy!

 

Dlaczego warto stworzyć kącik zabaw dla dzieci w salonie?

 

Małe dzieci nie lubią spędzać czasu samotnie w swoim pokoju. Wiąże się to często z lękiem separacyjnym, z którego maluch wyrastają w późniejszym czasie. Z tego powodu wolą bawić się w salonie i przynoszą tam swoje zabawki. Wyznaczenie miejsca, gdzie dziecko będzie mogło swobodnie spędzać czas, sprawi że zachowasz większy porządek w pokoju dziennym. Unikniesz spięć z dzieckiem i frustracji z powodu porozkładanych wszędzie zabawek. Kącik zabaw sprawdzi się również wtedy, gdy dziecko nie ma swojego pokoju. Pozwoli Ci on uporządkować zalegające w salonie rzeczy, dzięki czemu unikniesz chaosu w tej części mieszkania.

 

Jak zorganizować kącik zabaw dla dzieci w salonie?

 

Jeśli masz wystarczającą ilość miejsca, dostaw w salonie regał, w którym maluch będzie mógł przechowywać swoje zabawki. Dobrym pomysłem jest także znalezienie wolnej przestrzeni na rzeczy dziecka w meblach, które już stoją w salonie. Jeśli maluch będzie miał miejsce na swoje zabawki, łatwiej będzie zachować porządek, a on chętniej będzie sprzątał.

Kolejną ważną rzeczą jest znalezienie miejsca do zabawy. Istotne, żeby dziecko nie przeszkadzało wtedy domownikom ani gościom, gdy Was odwiedzą. Najlepiej, aby miejsce to było blisko regału. Można przy nim postawić niewielki stolik z krzesełkiem lub fotel. Taki kącik nie zajmie dużo miejsca, a dziecko zyska swoją przestrzeń. Możesz także przy pojemniku na zabawki rozłożyć matę lub kolorowy dywan.

 

Inny sposób na organizację kąciku zabaw dla dzieci

 

Nie posiadasz wystarczającej ilości miejsca, aby wstawić dodatkowy regał? A komoda pęka w szwach i nie ma możliwości znaleźć w niej miejsca? Świetnym rozwiązaniem będzie pojemnik na zabawki. Możesz kupić plastikowy model na kółkach lub bez. Fajnym rozwiązaniem są też specjalne worki lub kosze. Zwróć uwagę, aby pojemnik był lekki i pojemny. Pozwoli on utrzymać ład w pokoju dziennym, gdyż wszystkie zabawki będą w jednym miejscu. Jeśli wybierzesz ten z kołami, dziecko będzie mogło przewozić swoje ulubione rzeczy z własnego pokoju do salonu.

Wyznaczenie miejsca do zabawy we wspólnej przestrzeni pozwoli Ci mieć malucha cały czas na oku. Dziecko zaś będzie czuło Twoją bliskość.