Jakie wyposażenie żłobka zapewni dzieciom zabawę w bezpiecznych warunkach ?

Najmłodsze dzieci, które spędzają sporo dnia w żłobku, potrzebują bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni. Dlatego dyrekcja zwraca ogromną uwagę na wyposażenie żłobka. Każdy przedmiot powinien wspierać malucha w rozwoju i pod żadnym pozorem nie może stwarzać zagrożenia. To wszystko sprawia, że piankowe elementy, takie jak materace czy siedziska stają się najwłaściwszym wyborem.

 

Dlaczego tak ważne jest bezpieczne wyposażenie żłobka?

 

Dzieci, które uczęszczają do placówki typu żłobek, to praktycznie maluszki. Co prawda odkąd wydłużono okres urlopu rodzicielskiego, nie zdarzają się już raczej takie poniżej roku, jednak to wciąż delikatne istoty. W związku z tym wymagają specjalnego traktowania, a na pewno wyjątkowej opieki. Uwaga wychowawców jest często podzielona na kilkoro dzieci, dlatego wyposażenie żłobka musi być przyjazne maluchom. Wystarczy bowiem chwila, aby ktoś się przewrócił, uderzył i upadł. Stąd pojawiły się piankowe akcesoria, które z jednej strony są świetną zabawką, a z drugiej skutecznym amortyzatorem.

 

Bezpieczeństwo to nie wszystko – wyposażenie żłobka wpływa na rozwój

 

Wiadomo już, że piankowe akcesoria zapewniają maksymalne bezpieczeństwo. W razie jakiegokolwiek upadku nie ma mowy o skaleczeniu się czy uderzeniu. Nie występują tutaj żadne ostre krawędzie i nawet rzucanie się na poduchy nie wyrządzi dziecku szkody. Warto jednak pamiętać, że produkty wykonane w ten sposób to nie tylko świetna zabawa. Wyposażenie żłobka ma na celu także rozwój poszczególnych zmysłów. Integracja sensoryczna jest niezwykle ważna dla maluchów w tym wieku. Mając do czynienia z różnorodnymi akcesoriami, łatwiej stymulować umysł do pracy. Liczy się ich forma, kolor i sposób użycia. Trwałe pianki z pewnością pozwolą zrealizować wiele pomysłów.

 

Wyposażenie żłobka pomaga dzieciom o specjalnych potrzebach

 

Choć chcielibyśmy, aby wszystkie dzieci były zdrowe i dobrze się rozwijały, niestety nie zawsze tak jest. Dzieci mniej sprawne wymagają dodatkowego wsparcia. Wyposażenie żłobka powinno im je zapewnić. Materace piankowe, poduchy czy basen z kulkami to nie tylko świetne zabawki. To także doskonałe narzędzia terapeutyczne pozwalające maluchom rozwijać się ruchowo. Jest to niezwykle istotny aspekt w życiu każdego dziecka. A szczególnie tego, które wymaga rehabilitacji i dodatkowej pomocy.