Suchy basen z kulkami – czy warto podarować taki dziecku?

Dzieci to bez wątpienia wulkany energii. Podczas całego dnia zabawy potrafią działać na pełnych obrotach. To naturalne, że szukasz dla swojej pociechy nowych aktywności. Takich, które zajmą jej czas, zainteresują i pomogą się rozwijać. Nauka przez zabawę jest bardzo ważna, dlatego warto sięgnąć po suchy basen z kulkami. Jeśli jeszcze nie znalazł miejsca w pokoju Twojej pociechy, dowiedz się, dlaczego warto to zmienić.

Jak suchy basen z kulkami wpływa na rozwój dziecka?

Zabawa w suchym basenie z kulkami wymaga zużycia dużej ilości energii. Twoje dziecko skacze, rzuca się i turla, świetnie się przy tym bawiąc. Czy wiesz, w jaki sposób rozwija się ono podczas takiej zabawy?

- Podczas nurkowania i turlania się w piłkach rozwijają się różne partie mięśniowe. W trakcie zabawy maluch zabawy używa siły, dzięki czemu wzmacniają się jego mięśnie;

- lepiej poznaje swoje ciało, uczy się kontroli i precyzji. Podczas zabawy w plastikowych kulkach musi ocenić, jakie zachowania są bezpiecznie, a jakie mogą okazać się bolesne w skutkach;

- podczas rzucania kulkami rozwija koordynację wzrokową i ruchową. Piłki są idealnie dopasowane do małej ręki, dzięki czemu łatwo jest nimi manipulować;

- uczy się zachowywania równowagi. Niepewna podpora, jaką są plastikowe piłki, wymusza balansowanie ciałem;

Suchy basen z kulkami może też być świetnym pretekstem do spędzenia czasu z dzieckiem. Możesz bawić się w rzucanie kulkami, liczyć punkty za każde trafienie w rękę albo bezpośrednio do basenu. Możesz nurkować swoją ręką i szukać w basenie stopy swojego dziecka. Im mniejsze pociechy, tym większe zainteresowanie takimi zabawami wykażą.

Suchy basen z kulkami – jaka wielkość, ile kulek? Na powinieneś zwrócić uwagę?

Jeśli rozważasz zakup suchego basenu z kulkami, weź pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim – dopasuj wielkość do możliwości swojego mieszkania. Jeśli masz duży dom, a pomieszczenia są ogromne, możesz wziąć pod uwagę duży basen. W takim łatwiej o dobrą zabawę. Jednak do niewielkiego pokoiku dziecięcego warto postawić na coś mniejszego.

Zastanów się, jakiej ilości kulek potrzebujesz. Czy powinny one wypełnić basen po brzegi? Czy wolisz, by było ich mniej? Zależne jest to też od wieku dziecka. Maluszek może tonąć w zbyt dużej ilości piłek. Starszak więcej radości będzie miał ze skakania do basenu wypełnionego po brzegi.

Czy suchy basen z kulkami jest dobrą inwestycją?

Zakup suchego basenu z kulkami to inwestycja w rozwój i dobrą zabawę twojego dziecka. Dobrze jest łączyć przyjemne z pożytecznym jak w tym przypadku. Dlatego warto znaleźć trochę miejsca w domu na tego typu rozwiązanie. Dobrej zabawy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl