Odkryj fenomen suchych basenów dla dziecka. Prezentujemy korzyści takiego sprzętu!

Odkryj fenomen suchych basenów dla dziecka. Prezentujemy korzyści takiego sprzętu!

Szczęśliwe dziecko to zdrowe dziecko! O tym przekonują się rodzice pociech, których czas wypełniony jest atrakcjami, które równocześnie dbają o psychoruchowy rozwój maluszków. Jednym z popularniejszych akcesoriów ostatnich lat jest suchy basen z piłeczkami dla dziecka. W czym tkwi sekret sławy tego rodzaju artykułów i jaki wpływ ma zastosowanie suchego basenu we własnym domu? Odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania!

Elementy, z jakich składa się suchy basen dla dziecka

Każde dziecko uwielbia zabawki, które może rozrzucać, mieszać ze sobą, podrzucać czy się w nich zanurzać – dosłownie! Suchy basen dla dziecka to rozwiązanie, które sprawdzi się nawet w salonie o niewielkiej powierzchni. Atrakcja składa się z materiałów, które nie mogą być toksyczne dla maluchów. Możesz wybierać wśród modeli, których ściany i dno są wypełnione specjalną pianką poliuretanową – to w pełni bezpieczny i antyalergiczny budulec samego basenu. Wypełnienie to niewielkich rozmiarów piłeczki posiadające certyfikaty bezpieczeństwa CE, które są łatwe do chwytania przez małe rączki i zazwyczaj prezentowane w kolorowych wariantach.

 

Suchy basen Living Concept

Suchy basen dla dziecka – wpływ na rozwój umiejętności u najmłodszych

Pewnie się zastanawiasz – skąd tak wielka popularność zwykłych basenów z piłkami, w dodatku bez wody?! Już wyjaśniamy! Otóż ten praktyczny asortyment to nie tylko dodatkowy gadżet, który zajmie uwagę Twojego dziecka, ale przede wszystkim akcesorium, dzięki któremu malec rozwinie swoją koordynację ruchową i odbieranie świata wszystkimi zmysłami! Szaleństwo w suchym basenie to dla dziecka idealne ćwiczenie postawy, rozwijanie pracy mięśni czy ogólne zainteresowanie kształtem, formą, kolorami i fakturami. Możesz odkryć niezwykłe walory edukacyjne basenów, dostrzegając, jak maluch uczy się rozróżniać barwy, turlać piłeczki, rzucać nimi czy je łapać. Podczas zabawy w suchym basenie dzieci usprawniają motorykę i koordynację, przy okazji czynnie ćwicząc swoje stale rozwijające się ciało.

 

Suchy basen z piłeczkami Living Concept

Czym kierować się podczas wyboru sprzętu?

Znasz już zalety suchych basenów dla dzieci, czas więc poznać cechy, jakimi warto się kierować podczas szukania idealnego sprzętu. Przede wszystkim, dostosuj wielkość basenu do pomieszczenia, w którym docelowo ma się znaleźć. Jeśli dysponujesz niewielką powierzchnią, szukaj wersji o kwadratowym kształcie ze względu na ich większą ustawność w salonie czy dziecięcym pokoju. Warto wybierać modele wyposażone w stabilne, grube pianki oraz zwracać uwagę na materiały zastosowane w pokrowcach – powinny być one uszyte z bezftalanowych tkanin, które są bezpieczne dla delikatnej skóry dziecka i jej nie uczulają. Sięgaj raczej po kolorowe warianty, które umożliwią dziecku odkrywanie barwnego świata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl