Antypoślizgowa mata do jogi – jaką wybrać?

Wybierając matę do jogi zapewne zależy Ci, aby jak najlepiej spełniała swoje funkcje. To, w jakiej mierze się sprawdzi, zależy głównie od materiału, z jakiego została wykonana oraz intensywności ćwiczeń. Nie każdy materiał w taki sam sposób reaguje na pot. Jaka mata antypoślizgowa do jogi będzie najlepsza?

Antypoślizgowa mata do jogi z kauczuku

Kauczukowe maty antypoślizgowe do jogi cechuje największa przyczepność. Ich szorstka powierzchnia pozwoli Ci utrzymać stabilność w pozycjach stojących i skupić się na precyzji ich wykonania. Mata kauczukowa będzie dobra do użytku w praktykach statycznych. Ma ona jednak dość dużą wagę, powyżej 2 kg. Będzie odpowiednia do samodzielnych ćwiczeń na wszystkich poziomach zaawansowania.

Mata kauczukowa nie sprawdzi się jednak podczas ćwiczeń z dynamicznymi sekwencjami. Staje się ona wtedy mniej przyjemna w dotyku, a jej chropowata struktura utrudni Ci robienie szybkich przejść. Im intensywniejsze będą ćwiczenia, które wykonujesz na niej, tym szybciej będzie się zużywać i wycierać.

Antypoślizgowa mata do jogi z mikrofibry

Jeśli mata kauczukowa nie sprawdza się podczas Twoich dynamicznych ćwiczeń, wybierz matę z mikrofibry. Materiał ten im bardziej jest wilgotny, tym większe są jego właściwości antypoślizgowe. Ponadto doskonale chłonie pot. Będzie ona dobrym wyborem, gdy intensywnie pocisz się podczas praktyki. Na początku dynamicznych ćwiczeń wystarczy ją lekko zwilżyć, aby miała większą przyczepność.

Mata z mikrofibry nie sprawdzi się jednak podczas statycznych ćwiczeń, ponieważ ma słabszą antypoślizgowość gdy nie jest mokra, a Ty się nie pocisz.

Uniwersalna antypoślizgowa mata do jogi

Na czele antypoślizgowych mat do jogi znajdują się maty poliuretanowe. Materiał ten jest przyjemny w dotyku, gładki, bardzo delikatny oraz odporny na ścieranie i odbarwianie. Najsilniejszą stroną jest doskonałe wchłanianie potu. Mata do jogi poliuretanowa zagwarantuje Ci pełną stabilność dla rąk i nóg w każdej pozycji. Nadaje się zarówno do ćwiczeń statycznych, jak i dynamicznych. Nie traci ona właściwości antypoślizgowych bez względu na intensywność pocenia się.

Antypoślizgowość maty do jogi ma duży wpływ na charakter i precyzję Twoich ćwiczeń. Dlatego najważniejsze jest, abyś dobrała matę najlepszą dla swoich potrzeb. Odpowiednio dopasowana podniesie znacząco komfort ćwiczeń oraz będzie pomocą w osiąganiu jogowych celów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl